Ostrów Wielkopolski. Grad bramek i komplet widzów na trybunach podczas regionalnego finału PP w Czekanowie

Adrian Femiak
W meczu pomiędzy Piastem Czekanów a Victorią Skarszew, będącym finałem Pucharu Polski Strefy Kaliskiej WZPN nie brakowało tego, co jest esencją pojedynku piłkarskiego. Walka, emocje i bramki przeplatały się przez 90 minut gry. Ostatecznie regionalne trofeum powędrowało do drużyny z powiatu kaliskiego.

Ponieważ pojedynek zawodników z Czekanowa i Skarszewa rozegrano 11 listopada, a więc w dniu obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, również regionalny finał Pucharu Polski Strefy Kaliskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, miał uroczystą oprawę i rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Ponieważ pogoda dopisała, a mecz miał także wyjątkową rangę, na trybunach w Czekanowie zasiadł komplet kibiców, a wśród nich m.in. wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, jego zastępca Antoni Hadryś oraz Piotr Kościelny, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem po cichu mówiono, że faworytem spotkania są jednak „przyjezdni“, co później szybko potwierdziło się na murawie. Już po 12 min. drużyna ze Skarszewa prowadziła 2:0. Wprawdzie kilka minut później trafieniem odpowiedzieli gospodarze, to jednak na przerwę piłkarze Piasta schodzili przy rezultacie 1:4 dla Victorii. W drugiej połowie niewiele się zmieniło, nadal przeważali zawodnicy z powiatu kaliskiego a po ostatnim gwizdku sędziego Kacpra Kendzi, wynik meczu brzmiał 3:6 dla Victorii Skarszew i to jej zawodnicy unieśli w górę zdobyty puchar. Dodatkowo dla zwycięzców przewidziano nagrodę finansową w wysokości 4 tys. zł, zaś przegrani wzbogacili się o 2 tys. zł. Natomiast zawodnikiem meczu okrzyknięty został zdobywca czterech bramek Mateusz Stefaniak (Victoria Skarszew).

LKS Piast Czekanów – Victoria Skarszew 3:6

Bramki dla Piasta zdobyli: Hubert Mesnerowicz, Konrad Rusek oraz Mateusz Jankowiak.

Bramki dla Victorii zdobyli: Mateusz Stefaniak (4), Jakub Józefiak oraz Stayko Stoychew.