Ostrów Wielkopolski: Żużel. Łańcuch Herbowy zdominowany przez TŻ Ostrovia

MB
Łańcuch Herbowy zdominowany przez TŻ Ostrovia
Łańcuch Herbowy zdominowany przez TŻ Ostrovia Pixabay
68. edycja turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego przejdzie do historii. Nie dość, że zawody odbyły się bez udziału publiczności, to dopiero po raz czwarty w historii zwycięzcą najstarszego turnieju żużlowego w Polsce został zawodnik ostrowskiego klubu. Sebastian Szostak dołączył do elitarnego grona zwycięzców Łańcucha Herbowego w wieku zaledwie 17 lat. Tym samym pobił Tomasza Golloba, który zgarnął trofeum w wieku 19 lat.

Rzadko zdarza się, by zawodnicy jednego klubu obsadzili całe podium, jednak 68. edycja Łańcucha Herbowego obfitowała również w takie wydarzenia. Taka sytuacja miała miejsce dopiero drugi raz w historii turnieju. Tym razem na podium znaleźli się przedstawiciele Arged Malesa TŻ Ostrovia w składzie: Sebastian Szostak, Jakub Krawczyk i Kacper Grzelak.

Pełne wyniki:

Wyniki:
1. Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 14 (3,3,3,3,2)
2. Jakub Krawczyk (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 12+3 (3,2,3,1,3)
3. Kacper Grzelak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 12+2 (3,2,2,2,3)
4. Fabian Ragus (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 11 (2,2,2,3,2)
5. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno) – 10 (u,1,3,3,3)
6. Jakub Osyczka (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 9 (1,3,2,2,1)
7. Mikołaj Czapla (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) – 8 (1,1,2,2,2)
8. Kamil Pytlewski (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 8 (2,1,1,2,2)
9. Marcel Krzykowski (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 7 (2,0,1,1,3)
10.Nikodem Bartoch (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 7 (2,3,1,d,1)
11.Nile Tufft (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 6 (3,3,u/-,-,-)
12.Hubert Ścibak (Fogo Unia Leszno) – 5 (w,2,3,0,0)
13. Jakub Poczta (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 4 (w,0,0,3,1)
14.Kacper M. Grzelak (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) – 4 (1,1,0,1,1)
15. Dawid Kołodziej (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 2 (1,0,0,1,0)
16. Łukasz Szczęsny (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 0 (0,0,w,u,0)

Nie myślałem przed zawodami o tym, że mogę je wygrać. Skupiałem się na każdym kolejnym wyścigu. Nerwy zaczęły się przed ostatnim, kiedy wiedziałem, że potrzebuję punktu, by ostatecznie zwyciężyć. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek wywalczę to piękne trofeum

- mówił po zejściu z podium Sebastian Szostak.

Szostak został czwartym reprezentantem ostrowskiego klubu. Pierwszy triumf odniósł Kazimierz Bentke w 1958 roku, następnie na najwyższym stopniu podium w 1981 roku stanął Jacek Brucheiser, a w 1992 roku Marek Garsztka.

Źródło: TŻ Ostrovia