Piłka nożna - Zabrakło skuteczności...

Marek Blandzi
Piłkarze Stali Pleszew zdobyli w środę 1 punkt w spotkaniu z Odolanovią Odolanów Mariusz Kruchowski
Piłkarze Stali Pleszew zasłużyli na zwycięstwo. Tymczasem tylko zremisowali z Odolanovią 1:1...

Od samego początku środowego spotkania lekką przewagę uzyskali gospodarze, jednak pierwszą groźną sytuację strzelecką mieli przyjezdni. W 15 minucie Arkadiusz Kuświk płaskim uderzeniem z 16 metrów starał się zaskoczyć bramkarza Stali Andrzeja Latańskiego, jednak jego strzał minął słupek bramki gospodarzy. W 28 minucie ponownie miała miejsce groźna akcja Odolanovii. Kamil Czołnik z 8 metrów strzelił jednak wprost w bramkarza.
Tymczasem w 42 minucie nastąpił błąd golkipera przyjezdnych, który za krótko wybił piłkę. Ta trafia do Kołaczyka, który dograł futbolówkę do Krystiana Banuszaka, a ten nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gości i płaskim strzałem przy słupku dał prowadzenie zespołowi Stali. Jeszcze przed przerwą powinno być 2:0, jednak Rafał Lewera z bliskiej odległości trafił w Osiewałę. Już w doliczonym czasie gry w 46 minucie wynik spotkania mógł podwyższyć Łukasz Jańczak, jednak doskonałą interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych.
Po zmianie stron przewaga gospodarzy była na tyle miażdżąca, że goście ograniczyli się jedynie do kontrataków. Już w pierwszej minucie drugiej odsłony spotkania Benuszak powinien strzelić swoją drugą bramkę, jednak na posterunku był Osiewała. W 48 minucie Tomasz Zawada zamiast strzelać na bramkę gości, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, podał do Lewery, którego strzał zdołał zablokować obrońca Odolanovii.
Tymczasem w 58 minucie sędzia spotkania Kacper Jeziorski podyktował rzut karny po faulu na Arkadiuszu Przytule. Do jedenastki podszedł Piotr Iberhan i strzelił bramkę dająca remis w tym spotkaniu. W 67 minucie Adrian Chojnacki wrzucił piłkę w pole karne, doszedł do niej Benuszak i strzałem „szczupakiem” chciał pokonać Osiewałę. Niestety pleszewianin strzelił niecelnie. Dwie minuty później dwie takie same akcje po wrzutach Chojnackiego, jednak za pierwszym razem Benuszak nie trafił w bramkę, a za drugim doskonale interweniował Osiewała.
W 73 minucie nastąpił wrzut w pole karne Chojnackiego, obrońca Odolanovii zagrał piłkę ręką, jednak żaden z rozjemców spotkania nie zareagował i... mecz zakończył się podziałem punktów...

Stal Pleszew - Odolanovia Odolanów 1:1 (1:0)

Gole:
1:0 Krystian Benuszak 42’
1:1 Piotr Iberhan 58’ karny

STAL PLESZEW: Andrzej Latański, Tomasz Galant, Emil Marszałek, Łukasz Jańczak, Jacek Majkowski (82’ Marcin Wróblewski), Mikołaj Kołaczyk, Mateusz Raczyk, Adrian Chojnacki, Szymon Augustyniak (34’ Tomasz Zawada), Rafał Lewera (56’ Łukasz Bandosz), Krystgian Benuszak

ODOLANOVIA ODOLANÓW: Mateusz Osiewała, Bartosz Dziubka, Tomasz Peć, Daniel Bąk, Piotr Iberhan (84’ Jakub Prokop), Kamil Czołnik (56’ Robert Pietak), Adrian Uzarek, Marcin Adamczyk, Arkadiusz Kuświk (82’ Michał Przerwa), Arkadiusz Przytuła, Robert Rasiak (70’ Józef Goliński)

ŻÓŁTE KARTKI: Emil Marszałek, Adrian Chojnacki – Bartosz Dziubka, Robert Pietak, Adrian Uzarek, Arkadiusz Kuświk, Robert Rasiak

SĘDZIOWIE: Kacper Jeziorski, Piotr Wasielewski, Rafał Żubrowski

Współpraca: Mariusz Kruchowski jardersport.pl