Raszkowianie z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego na topie

Łukasz Bartczak
Przed Mikołajem Sójką kolejne zawody, tym razem wystąpi w Raszkowie
Przed Mikołajem Sójką kolejne zawody, tym razem wystąpi w Raszkowie Archiwum
Raszkowianin Mikołaj Sójka, który reprezentuje Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, zajął II miejsce w Małym Wyścigu Pokoju. 51. odsłona wyścigu była rozgrywana na terenie Polski i Czech.

W zawodach brało udział ponad 100 zawodników między innymi z Czech, Niemiec, Słowacji i Belgii. Wcześniej, przygotowując się do międzynarodowej rywalizacji, Mikołaj wygrał bardzo prestiżowy wyścig w Tarnowie Podgórnym.

– Jestem bardzo zadowolony z sukcesu – mówił po wyścigu szczęśliwy kolarz. – Nie spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia.

Nie był to jedyny sukces raszkowian występujących w kaliskich barwach. Tobiasz Pawlak w jeździe indywidualnej na czas podczas III serii Pucharu Polski zajął bardzo wysokie, 6 miejsce. Zarówno Mikołaja Sójkę jak i Tobiasza Pawlaka będzie można oglądać w sobotę i niedzielę (18-19 czerwca) podczas zawodów mistrzowskich, które odbędą się na terenie gminy Raszków.