Stal Ostrów pokonała po dogrywce MOSiR Krosno

Stal Ostrów pokonała po dogrywce MOSiR Krosno 86:74. Najlepszym zawodnikiem meczu był Tomasz Andrzejewski, który w ciągu 37 minut zaliczył double-double, rzucił 26 punktów, miał też 14 zbiórek i 2 asysty.

Ostrowianie fatalnie rozpoczęli mecz, źle bronili, a piłka nie chciała im wpaść do kosza. Po kilku minutach przegrywali już 5:12, później ruszyli w pogoń za rywalami, ale pierwszą kwartę i tak przegrali 10:18. W drugiej nie było wcale lepiej, Stali udało się rzucić 17 punktów, ale goście trafili do kosza o jeden punkt więcej, dlatego na przerwę gospodarze schodzili w niezbyt dobrych nastrojach przegrywając 26:35.

W trzeciej i czwartej kwarcie Stal zaczęła lepiej bronić i skuteczniej atakować, a na 4 minuty przed końcem meczu wyszła na prowadzenie po udanej "trójce" Marcina Dymały. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyświetlony był wynik 66:66, bo na 5 minut przed końcową syreną za trzy punkty trafił Marcin Malczyk, później goście raz jeszcze próbowali trafić z dystansu, ale zabrakło im szczęścia, a konkretnie Adamowi Parzychowi, który nie trafił do kosza, piłkę zebrał Dymała i wszyscy mogli się szykować do dogrywki.

Na szczęście na jej początku ostrowianie szybko zdobyli 8 punktów (za trzy trafili Dymała, Łukasz Bonarek, a za dwa Marciń Ochońko) i przewagi nie oddali już do końca meczu.

Najlepszym graczem spotkania był Tomasz Andrzejewski, którego punktów zabrakło w kilku wcześniejszych meczach. Skrzydłowy Stali w ciągu 37 minut zaliczył double-double, rzucił 26 punktów (w tym stuprocentowa skuteczność za trzy punkty - trafił trzykrotnie), miał też 14 zbiórek i 2 asysty.

Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów - MOSiR PBS Bank KHS Krosno 86:74 (10:18, 16:17, 20:15, 20:16, d. 20:8)

Stal: Tomasz Andrzejewski 26 , Tomasz Ochońko 9 , Tomasz Bodziński 0 , Łukasz Olejnik 0, Tomasz Smorawiński 2 , Marcin Dymała 14, Marcin Kałowski 0 , Mikołaj Spała 0, Wojciech Żurawski 10 , Adam Kaczmarzyk 0 , Tomasz Prostak 12 , Łukasz Bonarek 13.