Udana inauguracja szczypiornistów Ostrovii

Ryszard Binczak
Fantastycznie rozpoczęli sezon piłkarze ręczni Ostrovii oraz MKS Kalisz. Podopieczni Pawła Ruska pokonali AZS Politechnikę Radomską 24:20, a szczypiorniści trenowani przez Bruno Budrewicza ograli Pogoń Oleśnicę 32:22.

Ostrowianie nie byli faworytem w meczu z AZS. Tymczasem piłkarze z Ostrowa wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani i po 7 minutach prowazili już 5:0. Tak wysokie prowadzenie trochę rozluźniło gospodarzy, którzy stracili trzy bramki z rzędu. Później z opresji ostrowian ratował bramkarz. Maciej Adamczyk obronił dwa rzuty karne. W końcówce pierwszej połowy ostrowianie zaliczyli kilka strat. Wykorzystali ten słabszy okres gry goście, którzy zmniejszyli straty do jednej bramki 8:9. Po zmianie stron fantastycznie w bramce spisywał się golkiper Ostrovii. Wygrywał on pojedynki sam na sam z piłkarzami Politechniki. Dzięki temu w 49 minucie gracze z Ostrowa prowadzili już 20:13 i do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

- Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa, ale już myślimy o kolejnym bardzo trudnym meczu w Przemyślu - mówi Paweł Rusek, trener Ostrovii. - Wygranej nie mogę obiecać, ale na pewno będziemy walczyć do ostatniej minuty.

Natomiast piłkarze MKS Kalisz rozbili zespół Pogoni Oleśnica. Bardzo dobrze zaprezentował się występujący w minionym sezonie w Ostrovii Konrad Krupa. Zdobył on aż 11 bramek. Ostatecznie kaliszanie wygrali wysoko, bo aż 32:22, ale szkoleniowiec MKS nie był zadowolony z gry.
- Popełniliśmy zdecydowanie za dużo niewymuszonych technicznych błędów, które trzeba będzie jak najszybciej wyeliminować - mówi Bruno Budrewicz, trener MKS Kalisz. - Z mocniejszymi drużynami nie możemy pozwolić sobie na takie wpadki.

Kolejnym rywalem MKS-u będzie Sparta Oborniki. Drużyna ta wzmocniła się przed sezonem i nie łatwo będzie kaliszanom o punkty na ich parkiecie.

Ostrovia - AZS Politechnika Radomska 24:20 (11:9)
Ostrovia: Adamczyk, Bystram - Krzywda 6, Tomczak 4, Matiuk 4, Wojciechowski 3, Kierzek 2, Sobczak 2, Nowakowski 1, Grygiel 1, Śliwiński 1, Jedwabny, Dutkiewicz, Jaszka.
AZS: Jarosz, Polit - Jeżyna 5, Świeca 5, Misiewicz 4, Gryla 2, Cupryś 2, Mroczek 1, Guzik 1, Kalita, Trojanowski, Lipczyński.

MKS Kalisz - Pogoń Oleśnica 32:22 (14:9)
MKS: Cieślak, Matuszczak - Krupa 11, Galewski 4, Klara 3, Kaczmarek 3, Hoffmann 3, Krygowski 2, Kobusiński 2, Ibron 2, Staniek 1, Stefański 1, Piekarski.
Pogoń: Szmidt, Woś - Ł. Piwnicki 6, Grela 3, Szpich 4, Krekora 4, Chuchla 4, Sawicki 1, P. Piwnicki, Skiba.