MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki głosowania w II turze na prezydenta w Ostrowie Wielkopolskim w wyborach 2024

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Zobacz wyniki 2 tury wyborów 2024 na prezydenta w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz wyniki 2 tury wyborów 2024 na prezydenta w Ostrowie Wielkopolskim Przemyslaw Swiderski
Wiemy, kto obejmie fotel prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. PKW podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych 2024. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje. Zobacz, ile głosów uzyskali kandydaci, którzy zmierzyli się w wyborczej dogrywce.

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Ostrowie Wielkopolskim na prezydenta

Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Ostrowie Wielkopolskim podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:

  • KLIMEK Beata Małgorzata - KWW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW: 58,42% (13 671 głosów)
  • PADUCH Jakub Piotr - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 41,58% (9 731 głosów)

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.

Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta

Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Ostrowie Wielkopolskim podane przez Państwową Komisję Wyborczą:

  • KLIMEK Beata Małgorzata - KWW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW: 43,86% (11 526 głosów)
  • PADUCH Jakub Piotr - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 33,57% (8 821 głosów)
  • NOWAK Marzenna Katarzyna - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 11,22% (2 948 głosów)
  • WASIELA Adam - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 6,32% (1 661 głosów)
  • LEPKA Piotr Paweł - KWW SAMORZĄDNY OSTRÓW: 5,03% (1 323 głosów)

Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta

Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • WITOŃ Leszek Kazimierz: pozycja 1 : 11,66% (1 053 głosów)
    • NOWAK Włodzimierz: pozycja 2 : 2,04% (184 głosów)
    • POSŁUSZNY Aleksander Jan: pozycja 3 : 1,15% (104 głosów)
    • GLAPA Magdalena Maria: pozycja 4 : 1,68% (152 głosów)
    • JÓZEFIAK Tadeusz Zbigniew: pozycja 5 : 0,2% (18 głosów)
    • HENZLER Alicja Maria: pozycja 6 : 0,43% (39 głosów)
    • MARCINIAK Radosław Hubert: pozycja 7 : 0,51% (46 głosów)
    • LEBIODA Dorota Agata: pozycja 8 : 0,76% (69 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:

    • WIECZOREK Antoni Jerzy: pozycja 1 : 2,92% (264 głosów)
    • KOCZURA Mikołaj Marek: pozycja 2 : 0,68% (61 głosów)
    • CUPER Paula Karina: pozycja 3 : 0,23% (21 głosów)
    • NIEŁACNY Patryk: pozycja 4 : 0,34% (31 głosów)
    • URBAN Justyna: pozycja 5 : 0,23% (21 głosów)
    • SOBÓCKI Sławomir Tomasz: pozycja 6 : 0,08% (7 głosów)
    • BRODA Paulina Maria: pozycja 7 : 0,31% (28 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • PERZ Dariusz Józef: pozycja 1 : 2,25% (203 głosów)
    • SODKIEWICZ Monika Anna: pozycja 2 : 1,56% (141 głosów)
    • KURCZABA Artur Piotr: pozycja 3 : 2,66% (240 głosów)
    • PECOLD Łukasz Artur: pozycja 4 : 1,13% (102 głosów)
    • KASPRZAK Arkadiusz Stanisław: pozycja 5 : 0,21% (19 głosów)
    • KOWALCZYK Jacek: pozycja 6 : 0,27% (24 głosów)
    • KOŃCZAK Karolina Katarzyna: pozycja 7 : 0,33% (30 głosów)
    • SPALENIAK Grzegorz Piotr: pozycja 8 : 0,1% (9 głosów)
    • KŁOPOCKA Anna: pozycja 9 : 0,51% (46 głosów)
    • WOJTCZAK Irena: pozycja 10 : 0,44% (40 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • HERWICH Marian Henryk: pozycja 1 : 14,27% (1 289 głosów)
    • JĘDRZEJAK Łukasz Michał: pozycja 2 : 6,51% (588 głosów)
    • MICHALAK Justyna Anna: pozycja 3 : 6% (542 głosów)
    • URBAN Karol: pozycja 4 : 1,51% (136 głosów)
    • TOMCZAK Kamil Stanisław: pozycja 5 : 1,33% (120 głosów)
    • RODRIGUES Kamila: pozycja 6 : 1,34% (121 głosów)
    • RÓŻALSKA Sylwia Maria: pozycja 7 : 0,99% (89 głosów)
    • HYLINSKA Monika: pozycja 8 : 2,67% (241 głosów)
    • ORGANISTA Agnieszka: pozycja 9 : 2,57% (232 głosów)
    • ŻELANOWSKI Sławoj Jarosław: pozycja 10 : 2,72% (246 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY OSTRÓW:

    • LEPKA Piotr Paweł: pozycja 1 : 3,95% (357 głosów)
    • MACIEJEWSKI Krzysztof: pozycja 2 : 0,75% (68 głosów)
    • DUSZYŃSKA Anna Magdalena: pozycja 3 : 0,27% (24 głosów)
    • MICHNIEWICZ Anna: pozycja 4 : 0,1% (9 głosów)
    • DZIUBATY Marek: pozycja 5 : 0,4% (36 głosów)
    • ZYGMUNT-SZUKAŁA Iwona Irena: pozycja 6 : 0,03% (3 głosów)
    • KUCZMA Magdalena Matylda: pozycja 7 : 0,19% (17 głosów)
    • SZCZEŚNIAK Mariusz Paweł: pozycja 8 : 0,2% (18 głosów)
    • KRZAK Krzysztof Marek: pozycja 9 : 0,66% (60 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:

    • LISIECKI Jarosław Henryk: pozycja 1 : 5,28% (477 głosów)
    • ŚWIĄTEK Anita: pozycja 2 : 7,46% (674 głosów)
    • MALIK Zygmunt Wiktor: pozycja 3 : 0,94% (85 głosów)
    • ZUCHOWSKA Aleksandra Józefa: pozycja 4 : 2,4% (217 głosów)
    • BERCHICCI Donata: pozycja 5 : 0,83% (75 głosów)
    • WOJCIECHOWSKI Michał Walerian: pozycja 6 : 0,92% (83 głosów)
    • KACZMAREK Maria: pozycja 7 : 1,23% (111 głosów)
    • MALESZKA Konrad Leon: pozycja 8 : 0,59% (53 głosów)
    • JACKOWIAK Jacek Czesław: pozycja 9 : 0,62% (56 głosów)
    • SZCZERKOWSKI Gracjan Piotr: pozycja 10 : 0,61% (55 głosów)

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • NOWAK Marzenna Katarzyna: pozycja 1 : 13,38% (1 227 głosów)
    • LIGĘSKA Monika: pozycja 2 : 1,79% (164 głosów)
    • KORZENIEWSKI Łukasz: pozycja 3 : 2,2% (202 głosów)
    • ŁONCZEK Klaudia Karmelina: pozycja 4 : 0,53% (49 głosów)
    • JANASZEK Karol Piotr: pozycja 5 : 0,25% (23 głosów)
    • DELINGER Katarzyna Barbara: pozycja 6 : 0,28% (26 głosów)
    • HENZLER Agnieszka Joanna: pozycja 7 : 0,28% (26 głosów)
    • KĘDZIERSKI Marcin Krzysztof: pozycja 8 : 0,59% (54 głosów)
    • LEBIODA Jacek: pozycja 9 : 0,35% (32 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:

    • MALESZKA Dominik: pozycja 1 : 2,65% (243 głosów)
    • PAWLACZYK Julia Magdalena: pozycja 2 : 0,64% (59 głosów)
    • URBAN Grzegorz Jan: pozycja 3 : 0,43% (39 głosów)
    • KOWALSKA Maria Jolanta: pozycja 4 : 0,43% (39 głosów)
    • KOCZURA Alina Elżbieta: pozycja 5 : 0,15% (14 głosów)
    • ZIOBRO Jakub Jan: pozycja 6 : 0,26% (24 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • WASIELA Adam: pozycja 1 : 6,09% (558 głosów)
    • KOWALCZYK Joanna Elżbieta: pozycja 2 : 1,43% (131 głosów)
    • MATUSZCZAK Wojciech: pozycja 3 : 1,08% (99 głosów)
    • WEWIÓR Beata Katarzyna: pozycja 4 : 0,38% (35 głosów)
    • MAJSTRAK Marcin: pozycja 5 : 0,37% (34 głosów)
    • SZYSZKA Ewa Iwona: pozycja 6 : 0,12% (11 głosów)
    • BURY Eligiusz Marian: pozycja 7 : 0,19% (17 głosów)
    • SODKIEWICZ Maciej Henryk: pozycja 8 : 0,44% (40 głosów)
    • CZEKALSKA Ilona Dorota: pozycja 9 : 0,2% (18 głosów)
    • SZKLAREK Piotr Jarosław: pozycja 10 : 0,16% (15 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • KRYSZTOFIAK Przemysław Walenty: pozycja 1 : 13,86% (1 271 głosów)
    • GRZESZCZYK Damian Łukasz: pozycja 2 : 5,42% (497 głosów)
    • JĘDROCH Małgorzata Zofia: pozycja 3 : 2,06% (189 głosów)
    • MACIASZEK Marta: pozycja 4 : 5,25% (481 głosów)
    • MOTYLEWSKI Alojzy Ignacy: pozycja 5 : 3,68% (337 głosów)
    • BARCZAK Paulina Natalia: pozycja 6 : 0,88% (81 głosów)
    • JADCZAK Maciej Paweł: pozycja 7 : 1,08% (99 głosów)
    • KOWALSKI Radosław: pozycja 8 : 2,68% (246 głosów)
    • SKRZYPEK Magdalena Marta: pozycja 9 : 1,04% (95 głosów)
    • SZWAŁEK Łukasz Hieronim: pozycja 10 : 0,91% (83 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY OSTRÓW:

    • KUCZERA Oskar: pozycja 1 : 1,1% (101 głosów)
    • MACIOSZEK Justyna: pozycja 2 : 0,53% (49 głosów)
    • GOMÓŁKA Klaudia Paulina: pozycja 3 : 0,19% (17 głosów)
    • HENDRYKOWSKI Piotr Jerzy: pozycja 4 : 0,11% (10 głosów)
    • DOMINIK-STAWICKA Donata Maria: pozycja 5 : 0,11% (10 głosów)
    • SICIŃSKA Zofia Maria: pozycja 6 : 0,23% (21 głosów)
    • WAWRZYNIAK Andrzej Robert: pozycja 7 : 0,1% (9 głosów)
    • JURCZAK Helena Henryka: pozycja 8 : 0,1% (9 głosów)
    • RUSEK Jan Franciszek: pozycja 9 : 0,17% (16 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:

    • ŚLIWIŃSKI Marek: pozycja 1 : 6,15% (564 głosów)
    • GROCHOWSKA Elżbieta Maria: pozycja 2 : 4,7% (431 głosów)
    • BANASIAK Zygmunt: pozycja 3 : 3,42% (314 głosów)
    • MALUJDA Roman Piotr: pozycja 4 : 2,7% (248 głosów)
    • KRYJOM Andrzej Karol: pozycja 5 : 2,42% (222 głosów)
    • JAZIEWICZ Renata Maria: pozycja 6 : 1,48% (136 głosów)
    • KAŁUŻA Marcin Piotr: pozycja 7 : 0,39% (36 głosów)
    • DYMNA-HEINE Beata Teresa: pozycja 8 : 0,86% (79 głosów)
    • MUSZALSKI Maciej Aleksander: pozycja 9 : 0,77% (71 głosów)
    • LISIAK Joanna Helena: pozycja 10 : 2,92% (268 głosów)

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • KORZENIEWSKI Dawid Jan: pozycja 1 : 11,08% (850 głosów)
    • KRAWCZYK Karol Maciej: pozycja 2 : 1,56% (120 głosów)
    • MARCINIAK Monika Anna: pozycja 3 : 1,58% (121 głosów)
    • ZIELIŃSKA Monika Elżbieta: pozycja 4 : 0,73% (56 głosów)
    • GRZESIAK Natalia: pozycja 5 : 0,81% (62 głosów)
    • KARTASIŃSKA Bożena: pozycja 6 : 0,22% (17 głosów)
    • WINCEK Anna Salomea: pozycja 7 : 0,22% (17 głosów)
    • STASIAK Jan Józef: pozycja 8 : 0,42% (32 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:

    • BYZIA Maciej Tadeusz: pozycja 1 : 2,09% (160 głosów)
    • BRODA Marcin Wojciech: pozycja 2 : 0,38% (29 głosów)
    • DOLSKA Małgorzata: pozycja 3 : 0,59% (45 głosów)
    • SKRZYPCZAK-MICHALAK Maria Magdalena: pozycja 4 : 0,42% (32 głosów)
    • KOZIEŁ Gracjan: pozycja 5 : 0,14% (11 głosów)
    • ARMANOWSKA Donata Ewa: pozycja 6 : 0,39% (30 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • SODKIEWICZ Arkadiusz Jan: pozycja 1 : 3,77% (289 głosów)
    • JANAS Marian: pozycja 2 : 0,23% (18 głosów)
    • PODSADNY Wioleta Bernadeta: pozycja 3 : 0,46% (35 głosów)
    • JANIAK Agnieszka Maria: pozycja 4 : 0,37% (28 głosów)
    • DOLATA Janusz Piotr: pozycja 5 : 0,3% (23 głosów)
    • CZEKALSKI Maciej Leszek: pozycja 6 : 0,26% (20 głosów)
    • ŚWIGONIAK Daniel Krzysztof: pozycja 7 : 0,86% (66 głosów)
    • WASIELEWSKA Ilona Ewa: pozycja 8 : 0,38% (29 głosów)
    • KRZYWDA Karolina: pozycja 9 : 0,53% (41 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • PADUCH Jakub Piotr: pozycja 1 : 23,26% (1 784 głosów)
    • KORNASZEWSKI Andrzej Kazimierz: pozycja 2 : 5,67% (435 głosów)
    • NOWICKA Sylwia Katarzyna: pozycja 3 : 5,14% (394 głosów)
    • KRYSIK Dariusz Tadeusz: pozycja 4 : 2,19% (168 głosów)
    • MIKULSKA Katarzyna: pozycja 5 : 1,67% (128 głosów)
    • PIROS Joanna Maria: pozycja 6 : 0,4% (31 głosów)
    • KONOPIELKO Rafał Łukasz: pozycja 7 : 2,99% (229 głosów)
    • SZYMAŃSKA Ewa Anna: pozycja 8 : 1,58% (121 głosów)
    • SIERAŃSKI Kamil Aleksander: pozycja 9 : 1,15% (88 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY OSTRÓW:

    • KUSTUSZ Norbert: pozycja 1 : 0,57% (44 głosów)
    • GRZYBKOWSKI Dariusz Andrzej: pozycja 2 : 0,55% (42 głosów)
    • PASIAK Lidia: pozycja 3 : 0,81% (62 głosów)
    • SKROK-KUCZERA Urszula Mirosława: pozycja 4 : 0,12% (9 głosów)
    • JASZCZYŃSKI Lubomir Andrzej: pozycja 5 : 0,1% (8 głosów)
    • KUŹMA Czesław Łucjan: pozycja 6 : 0,08% (6 głosów)
    • MACIOSZEK Paula Justyna: pozycja 7 : 0,26% (20 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:

    • KLIMEK Beata Małgorzata: pozycja 1 : 12,97% (995 głosów)
    • KOWALSKA Milena Magdalena: pozycja 2 : 4,68% (359 głosów)
    • GROCHOLSKA Elżbieta Anna: pozycja 3 : 2,52% (193 głosów)
    • DĄBRÓWKA Tomasz: pozycja 4 : 1,62% (124 głosów)
    • LIJEWSKI Eugeniusz Bernard: pozycja 5 : 2,06% (158 głosów)
    • KIERZKOWSKA Karolina Maria: pozycja 6 : 0,39% (30 głosów)
    • HAŁAS Maciej Mateusz: pozycja 7 : 0,7% (54 głosów)
    • PISKORSKI Sławomir Kazimierz: pozycja 8 : 0,29% (22 głosów)
    • MIKOŁAJCZYK Wiktoria Kinga: pozycja 9 : 0,44% (34 głosów)

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Może Cię zainteresować

Jak przebiega II tura wyborów samorządowych

W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.

Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.

Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.

Może Cię zainteresować

Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza

Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:

  • przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
  • określanie sposobu wykonywania uchwał,
  • opracowywanie programów rozwoju,
  • wykonywanie budżetu,
  • gospodarowanie mieniem komunalnym.
    Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.

Może Cię zainteresować

Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?

Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.

Może Cię zainteresować

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto