Zwycięski koniec rundy dla ostrowskich szczypiornistów

Ryszard Binczak
Ostrowianie pokazali charakter. Walczyli ambitnie przez 60 minut i pokonali ŚKPR Świdnicę Ryszard Binczak
Piłkarze ręczni Ostrovii wygrali ważny mecz z ŚKPR Świdnica i umocnili się na szóstym miejscu w tabeli I ligi.

W meczu kończącym pierwszą rundę rozgrywek szczypiorniści Ostrovii pokonali ŚKPR Świdnicę 33:25. Do zwycięstwa drużynę poprowadziło dwóch graczy – Jakub Tomczak, który rzucił aż 16 goli oraz Maciej Adamczyk, który fantastycznie spisywał się w ostrowskiej bramce.
– Na wyróżnienie zasłużył cały zespół – mówił po spotkaniu zadowolony trener Ostrovii, Paweł Rusek.

To był bardzo ważny mecz dla szczypiornistów z Ostrowa. By utrzymać miejsce w środku ligowej tabeli, musieli zainkasować dwa punkty. Tyle tylko, że także goście, którzy również walczą o pierwszoligowy byt, marzyli, by wyjechać z Ostrowa z kompletem punktów, a w najgorszym wypadku urwać miejscowym chociaż jedno ,,oczko''. Dlatego od pierwszych minut walka toczyła się o każdą piłkę. Przez długi czas żadnej z ekip nie udawało się wywalczyć przewagi. Na trafienie piłkarzy Ostrovii, goście także odpowiadali bramką. Po 22 minutach był remis 9:9. Później trzy bramki z rzędu zdobył Jakub Tomczak i podopieczni Pawła Ruska wyszli na prowadzenie 12:9, a pierwsza połowa zakończyła się wygraną gospodarzy 14:12.

W drugiej odsłonie ostrowianie powoli, ale systematycznie budowali sobie przewagę. W ataku cały czas błyszczał Jakub Tomczak, którego na dobre pozycje strzeleckie wyprowadzali koledzy z drużyny. Dobrze na rozegraniu radził sobie Łukasz Jaszka, a w bramce rewelacyjnie spisywał się Maciej Adamczyk.
– Dzięki jego dobrej postawie mogliśmy wyprowadzać szybkie kontry – mówi trener Ostrovii.

Kibice cieszą się z bardzo dobrej formy Jakuba Tomczaka, który w pojedynku z ŚKPR Świdnica imponował skutecznością. Zdobył 16 bramek
– Cieszę się, że pomogłem drużynie wygrać ten bardzo ważny mecz – mówi szczypiornista Ostrovii.