33. Bieg Olimpijski oraz 23. Memoriał Józefa Russka w Wysocku Wielkim

Sandra Perlińska
Prawie 200 zawodników stanęło na starcie niedzielnego 33. już Biegu Olimpijskiego w Wysocku Wielkim. Impreza była jednocześnie 23. Memoriałem Józefa Russka. ostrowwielkopolski.pl
Prawie 200 zawodników stanęło na starcie niedzielnego 33. już Biegu Olimpijskiego w Wysocku Wielkim. Impreza była jednocześnie 23. Memoriałem Józefa Russka. Głównym organizatorem zawodów był Terenowy Klub Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim.

Punktualnie o godzinie 15.00 wystartował Bieg Olimpijski. Sportowcy mieli do pokonania pięć kilometrów. Trasa wiodła przez tereny Wysocka Wielkiego. Na starcie stanęło 164 zawodników, wśród nich uczniowie oraz rodzice z małymi dziećmi.

Tradycyjnie już od kilku lat wśród zawodników na starcie staje Antoni Hadryś wicewójt gminy Ostrów Wielkopolski. Imprezę od lat wspiera gmina Ostrów Wielkopolski. Wójt gminy Piotr Kuroszczyk podkreśla ważną idee imprezy, w której nie liczy się zwycięstwo, a sam udział w biegu.

Skład uczestników najlepiej świadczył, że bieganie to sport dla wszystkich, w każdym wieku. Wiedzą o tym doskonale organizatorzy z Terenowy Klub Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim, którzy przygotowując trasę pamiętają o każdej grupie wiekowej.

Dla przedszkolaków przygotowano specjalną trasę na Orliku.
Do biegu głównego stanęli zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak dorośli oraz seniorzy. Ci, którzy nie czuli się na siłach w bieganiu mogli pokonać trasę w stylu nordic walking – czyli z popularnymi „kijkami”. Każdy, kto ukończył bieg, odebrał stosowny dyplom, a najlepsi puchary.

W Biegu Olimpijskim najlepszym biegaczem okazał się Aleksander Kazimiorow, przed Damianem Drozdowskim i Markiem Jankowskim. Wśród pań trasę najszybciej pokonała Olga Kazimirowska, która bezpośrednio wyprzedziła Karolinę Żurkowską i Aleksandrę Hadryś.
Specjalnie wyróżniono najstarszych uczestników biegu, którymi byli Maria Płóciennik i Leon Wawrzyniak – oboje rocznik 1946.

Bieg Olimpijski to jedna z najstarszych imprez organizowanych przez Terenowy Klub Olimpijczyka z Wysocka Wielkiego. Na przestrzeni wielu lat zmieniała się formuła oraz nazwa biegu. W latach 1986-2002 były to zawody o charakterze typowo sportowym, w którym liczyło się zwycięstwo. Potem od 2003 roku bieg przybrał formę masową, a zawodnicy nie rywalizowali o triumf, lecz zwycięzcami byli ci wszyscy, którzy ukończyli bieg. Kolejna zmiana nastąpiła w 2011 roku, kiedy to bieg przybrał formułę dwudniową, a do zawodów włączono także bieg vipów, nordic walking oraz bieg przedszkolaków. Dziś impreza ma charakter jednodniowy.

Wychowanie fizyczne w mistrzowskim wydaniu. Zajęcia w sosnowskim liceum poprowadziły m.in. Otylia Jędrzejczak i Zofia Noceti-Klepacka

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe