Centra Ostrów przegrała z Lechem II Poznań 0:4

Centra Ostrów przegrała z Lechem II Poznań. Na stadionie we Wronkach drużyna Marka Wojtasiaka kompletnie nie radziła sobie z rezerwami "Kolejorza" i przegrała aż 0:4. Bramki strzelali Dawid Kownacki, Michał Jakóbowski i Jakub Kapsa

Rezerwy Lecha chciały się zrehabilitować po niedawnym remisie z Gromem Plewiska i od pierwszych sekund rzucili się na piłkarzy Centry.

Zmasowany atak przyniósł efekt już w 8. minucie, gdy Franciszek Siwek urwał się prawą stroną boiska i idealnie dośrodkował do Dawida Kownackiego, który z kliku metrów pokonał Krystiana Anioła.

Młodzi zawodnicy Lecha rządzili dziś na boisku. W 19. minucie 16-letni Kownacki powinien podwyższyć na 2:0, ale uderzył wprost w bramkarza gości.

Centra w pierwszej połowie tylko raz zagroziła bramce poznaniaków. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Matuszaka z rzutu rożnego głową minimalnie niecelnie uderzał Michał Kucharski.

Odpowiedź poznaniaków była natychmiastowa. Chwilę później w pole karne wpadł Michał Jakóbowski i pięknym strzałem pokonał Anioła.

W 39. minucie było już 3:0. Z rzutu rożnego głową zgrywał piłkę Tomasz Dejewski, świetnie podał do dobrze ustawionego Kownackiego, który głową z kilku metrów strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

W drugiej połowie lechici atakowali z mniejszym zaangażowaniem, a piłkarze Centry raz po raz próbowali strzelić bramkę honorową. Byli blisko w 70. minucie, ale strzał głową Tomasza Adamiaka poszybował nad poprzeczką.

Wynik meczu w 88. minucie spotkania ustalił Jakub Kapsa, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Jędrzeja Łągiewki.

Lech II Poznań - Centra Ostrów Wielkopolski 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Kownacki (8), 2:0 Jakóbowski (34), 3:0 Kownacki (39), 4:0 Kapsa (88)

Żółte kartki: Kownacki, Kapsa - Michalski

Lech II: Kamil Czapla - Franciszek Siwek, Wiktor Witt, Tomasz Dejewski, Emil Szczupakowski - Szymon Zgarda, Mariusz Woźniak (80. Jędrzej Łągiewka) - Maciej Orłowski, Dominik Chromiński (57. Ernest Graś), Michał Jakóbowski (46. Jakub Kapsa) - Dawid Kownacki

Centra: Krystian Anioł - Sebastian Kościuk (59. Łukasz Szczepański), Dawid Piróg, Tomasz Adamiak, Bartosz Zmyślony (46. Szymon Kucharski) - Dominik Sobczak (68. Konrad Rusek) - Jacek Pacyński, Krzysztof Matuszak, Michał Kucharski (82. Patryk Sikora), Jakub Michalski - Tomasz Adamczyk