Koszykarze Stali Ostrów przegrali wygrany mecz

Drugi mecz play off, podobnie jak pierwszy, od pierwszych minut był bardzo zacięty. Po 4 minutach Stal prowadziła 9:4. Niestety, chwilę później gospodarze wygrywali już 10:9. Nie do zatrzymania był Adrian Mroczek-Truszkowski

Gracz ten dosłownie szalał na boisku i trafiał z każdej pozycji. Odpowiedź ostrowian była piorunująaca, dwa razy za trzy trafił Marcin Kałowski, raz Łukasz Olejnik i było już 18:10 dla Stali. W kolejnych dwóch kwartch to ostrowianie rozdawali karty. Doskonale spisywał się Marcin Kałowski, który trafiał za trzy punkty jak natchniony. Pod koszami czarną robotę ,,odwalał'' Jakub Dryjański, któremu pomagali na zmiany - Łukasz Olejnik i Tomasz Cielebąk. Pod koniec trzeciej odsłony podopieczni Mikołaja Czai wygrywali już 59:48. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Niestety, ostrowianie zagrali bardzo nieskutecznie w ostatniej kwarcie, przegrali ją aż 5:19 i cały mecz 64:67. Jeszcze cztery sekundy przed końcową syreną za trzy rzucał Marcin Kałowski, ale nie trafił.

STAL PRZEGRAŁA, ALE TO NIE KONIEC EMOCJI [ZDJĘCIA]

Po dwóch spotkaniach rundy play off gracze Stali przegrywają ze Śląskiem 0:2. W najbliższą sobotę trzeci mecz rozegrany zostanie w Ostrowie. Jeśli Stal go wygra, to w niedzielę odbędzie się czwarty pojedynek. Być może w spotkaniach tych zagra już Wojciech Szawarski. Brak tego gracza w pojedynkach wrocławskich był bardzo widoczny.

Śląsk - BM Węgiej Stal 67:64 (12:18, 24:21, 12:20, 19:5)

Śląsk: Hyży 23, Grygiel 11, Glapiński 10, Mroczek-Truszkowski 8, Łopatka 6, N. Kulon 5, Bodziński 2, Leszczyński 2, Kowalski 0, Płatek 0.

Stal: Kałowski 18, Olejnik 14, Dryjański 9, Dymała 7, Cielebąk 7, Zębski 5, Matczak 4, Sierański 0.