Ostrovia Ostrów poległa w Kluczborku. Przez 50 minut grała w dziesiątkę

Ostrovia Ostrów poległa w Kluczborku. Przez 50 minut grała w dziesiątkę: Do Kluczborka piłkarze Ostrovii jechali po drugie zwycięstwo w tym sezonie. Niestety, wrócili na tarczy. Od 40 minuty przyszło im walczyć w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartę a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Tomasz Kempiński.

Od pierwszych minut meczu przewaga należała do gospodarzy, którzy starali się długo rozgrywać piłkę w środku pola, by następnie jednym pdługim podaniem uruchomić swoich napastników. W 15 minucie piłkarze z Kluczborka bliscy byli zdobycia bramki. Piłka po uderzeniu Mateusza Ariana uderzyła w słupek.

Ostrowianie odpowiedzieli w 20 minucie strzałem z rzutu wolnego Błażeja Cyferta, ale bramkarz MKS-u był na posterunku. W 22 minucie Radosław Mikulski pokonał Bartosza Pawłowskiego. Strata bramki nie
załamała podopiecznych Marka Nowickiego, którzy starali się szybko odrobić straty. Zapominali jednak o obronie i w 36 minucie Mikulski znów umieścił piłkę w siatce Ostrovii.

Na szczęście był na pozycji spalonej. W 40 minucie swoją drugą żółtą kartkę ujrzał Tomasz Kempiński, konsekwencją tego była czerwona. Grając w przewadze gospodarze szybko strzelili drugą bramkę. W 45 minucie faulowany w polu karnym był Rafał Niziołek, który sam pewnie wykonał rzut karny. Po zmianie stron ostrowianie podjęli walkę, strzelili nawet bramkę, ale zabrakło im sił, by w Kluczborku wywalczyć chociaż remis.

- Trudno walczyć o zwycięstwo i to na boisku rywala, gdy gra się w dziesiątkę przez ponad pół spotkania - mówi szkoleniowiec Ostrovii.

MKS Kluczbork - Ostrovia 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Mikulski (22 min.), 2:0 Niziołek (45 min. rzut karny), 2:1 Czech (64 min.), 3:1 Wolkiewicz (83 min.).
Żółte kartki dla Ostrovii: Kempiński, Wrzesiński, Rejer
Czerwona kartka: Kempiński (40 min. dwie żółte)
Ostrovia: Pawłowski - Rejer, Czech, Cyfert, Błaszczyk, Szymanowski (67 min. Izydorski), Kowalski-Haberek (81 min. Skrobacz), Molka (57 min. Szepeta), Wrzesiński, Gościniak (46 min. Michalski), Kempiński