Piąte z rzędu zwycięstwo Ostrovii

Ryszard Binczak
Piłkarze Ostrovii wygrali kolejny mecz i zajmują już trzecie miejsce w lidze
Piłkarze Ostrovii wygrali kolejny mecz i zajmują już trzecie miejsce w lidze Ryszard Binczak
Piłkarze Centry Ostrów zremisowali na swoim boisku z Gromem Wolsztyn 1:1, ale utrzymali prowadzenie w tabeli czwartej ligi. Niestety, podopieczni Marka Wojtasiaka mają tylko punkt przewagi nad Płomykiem Koźminiec i trzy nad lokalnym rywalem Ostrovią.

Centra już w drugiej minucie straciła bramkę. Ostrowskiego golkipera pokonał Krzysztof Piosik. Gospodarze szybko rzucili się do odrabiania strat, ale gra im się nie układała.
– Za szybko chcieliśmy odrobić straty i nasze akcje były bardzo szarpane – mówi trener Centry.

W końcu w 41 minucie do wyrównania doprowadził Tomasz Adamczyk. Wydawało się, że w drugiej połowie lider zdoła strzelić kolejne bramki i zapewni sobie zwycięstwo. Piłkarze wypracowali sobie wiele dogodnych sytuacji strzeleckich, ale nie zdołali umieścić już piłki w bramce Gromu.

Natomiast w doskonałej dyspozycji strzeleckiej znajdują się gracze Ostrovii, którzy wygrali piąty mecz z rzędu. Tym razem ograli Victorię Września 3:0.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Chociaż ostrowianie mieli kilka dogodnych okazji na zdobycie bramki. W 17 minucie przyjezdni zablokowali strzał Damiana Czecha z około 10 metrów. Kwadrans później Maciej Szymczak dograł piłkę do Marka Szymanowskiego, ale ten ostatni posłał ją nad poprzeczką. W 50 minucie strzelał Gracjan Konieczny. Jego uderzenie przed siebie wybił golkiper Victorii. Piłkę zdołał odebrać mu Tomasz Kempiński i skierował ją do siatki. Arbitrzy dopatrzyli się jednak faulu na bramkarzu i gola nie uznali. Pięć minut później Tomek Kempiński wpadł w pole karne. Odegrał piłkę na 25 metrów do Macieja Szymczaka, który pięknym uderzeniem otworzył wynik meczu. Tomasz Kempiński w 62 minucie sam wpisał się na listę strzelców i podwyższył wynik meczu na 2:0. Bliski szczęścia był także Damian Wnuk. W 70 minucie piłkę dograł mu Adrian Dąbrowski, ale jego uderzenie głową wybronił bramkarz Victorii. W 82 minucie wynik na 3:0 dla Ostrovii ustalił Michał Janoś. 17-latek dopełnił formalności i dobił piłkę po strzale Damiana Wnuka.

Centra Ostrów - Grom Wolsztyn 1:1 (1:1)Bramki: 0:1 Krzysztof Piosik (2'), 1:1 Tomasz Adamczyk (41')
Ostrovia - Victoria 3:0 (0:0)Bramki: 1:0 Maciej Szymczak (55'), 2:0 Tomasz Kempiński (62), 3:0 Michał Janoś (84')