18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Stal Ostrów przegrała w Krośnie. Zabrakło punktów Kaczmarzyka

Stal Ostrów przegrała w Krośnie. Zabrakło punktów Kaczmarzyka: Koszykarze Stali wygrali w Krośnie walkę na tablicach, trafiali z gry na wyższym procencie skuteczności niż gospodarze, a mimo to przegrali.

Wszyscy w ostrowskiej ekipie zdawali sobie sprawę, że bardzo trudno będzie pokonać graczy z Krosna. Ekipa prowadzona przez Dusana Radovica nie pzregrała w tym sezonie jeszcze meczu.

- Kiedyś musi być ten pierwszy raz - mówi Wojciech Żurawski, center BM Slam Stal. - Dlaczego my nie mamy ograć MOSiR jako pierwsi?

Od samego początku spotkania ostrowianie starali się grać bardzo uważnie w obronie. Dzięki zbiórką w obronie gracze Stali wyprowadzali szybkie kontry. W pierwszej kwarcie nie do zatrzymania był Marcin Dymała, który zdobył 10 punktów. Znakomicie pod koszami radził sobie także Wojciech Żurawski, który zaliczył aż 5 zbiórek. Swoje punkty dorzucił także Tomasz Ochońko i po 20 minutach ostrowianie prowadzili 41:39. Niestety w trzeciej kwarcie gra Stali lekko się załamała. W 26 minicie po stracie Piotra Hałasa gospodarze wyszli na prowadzenie 49:47. Natomiast ostrowianie popełniali błąd za błędem ułatwiając grę zawodnikom z Krosna. Ci oczywiście wykorzystali ten słabszy fragment gry Stali i po trzech kwartach prowadzili już 58:51. W ostatniej odsłonie gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie pozwolili wyrwać już sobie zwyciętwa.

Stal przegrała, bo zabrakło punktów kluczowego koszykarza, Adama Kaczmarka, który oddał tylko jeden rzut i to niecelny, a na parkiecie przebywał ponad 18 minut. Po wspaniałej pierwszej kwarcie później zagrał już dużo słabiej Marcin Dymała. Poza tym, coraz słabiej gra Łukasz Olejnik. Gdy zaczynał mecz w pierwszej piątce prezentował się znacznie lepiej niż teraz, gdy wchodzi z ławki rezerwowych. Trzeba jeszcze dodać, że ostrowianie zaliczyli aż 15 strat. Trudno ograć lidera pierwszej lidze na jego boisku tracąc tyle piłek.

MOSiR Krosno - BM Slam Stal Ostrów 73:64 (19:20, 20:21, 19:10, 15:13)
MOSiR: Pisarczyk 24, Musijowski 10, Oczkowicz 9, Malczyk 9, Salamonik 7, Wyka 5, Fraś 4, Adamczewski 3, Grochowski 2, Bogdanowicz 0.
Stal: Ochońko 15, Dymała 12, Żurawski 11, Smorawiński 8, Andrzejewski 8, Hałas 5, Olejnik 3, Bodziński 2, Kaczmarzyk 0.