MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zaproponowano wprowadzenie w Ostrowie możliwości płacenia SMS-em za parkowanie auta w strefie

Redakcja
Pixabay
Obecnie poza tradycyjnym wrzucaniem monet do parkometru, opłatę za parkowanie auta w Strefie Płatnego Parkowania w Ostrowie Wielkopolskim, można uiścić korzystając także z kilku aplikacji.

Wybór dość szeroki, a mimo to padła propozycja wprowadzenia kolejnej formy płatności.

SMS-em za pozostawienie auta

Z taką inicjatywą wystąpił jeden z ostrowskich radnych miejskich, który zwrócił uwagę, że ganianie z bilonem do parkomatów, bywa uciążliwe dla części ostrowian.

- Mieszkańcy parkujący w centrum, aby uiścić opłatę za parkowanie muszą często pokonać w tym celu kilkadziesiąt metrów. Dla wielu ludzi jest to niewygodne a często w przypadku osób starszych i niepełnosprawnych bardzo uciążliwe – wskazuje Dawid Korzeniewski, radny Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Dlatego zaproponował, ażeby w ślad za dużymi miastami, uruchomić w ostrowskiej SPP możliwość uiszczenia opłaty za pozostawienie auta, przy pomocy SMS-a.

- Korzystając z tej usługi mieszkańcy miast, którzy korzystają z tego systemu mogą w czasie rzeczywistym zdalnie rozpocząć i kończyć czas parkowania – tłumaczy radny Prawa i Sprawiedliwości.

MZD przyjrzy się esemesowej propozycji

Obecnie w Ostrowie Wlkp. uruchomionych jest 5 aplikacji umożliwiających w sposób mobilny zapłacić za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Całkowity udział płatności mobilnych w ostrowskiej Płatnej Strefie Parkowania szacuje się obecnie średnio na około 7%.

- Jest też kilka systemów, które nie są przez nas jakby rejestrowane np. systemy bankowe, które umożliwiają jak gdyby włączenie się do tego parkowania mobilnego. Niestety rzeczywiście tylko dwa z tych systemów umożliwiają płacenie w formule esemesowej. Aczkolwiek też konieczne jest wtedy zainstalowanie aplikacji i stworzenie konta, bo ten sms wysyłany z poziomu telefonu komórkowego właściciela tego smsa, musi być powiązany z jakąś aplikacją – wyjaśniał Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Zapewnił jednak, że przyjrzy się bliżej sprawie mimo, iż podzielił się pewnymi przeczuciami.

- Rozpoznamy czy istnieje taka możliwość jakiegoś innego rozwiązania polegającego na tym, ażeby był to rzeczywiście taki prosty sms. Boję się, że może być z tym kłopot i chyba dostawcą tego systemu mógłby być tylko operator telefonii komórkowej. On by wtedy, bez potrzeby rejestracji, mógłby obciążać bezpośrednio rachunek telefoniczny, bo gdzieś się musi pojawić ta forma powiązania właściciela telefonu z konkretnym pojazdem i źródłem finansowania – tłumaczył dyrektor MZD.


Opłata za jednorazowy postój w SPP w Ostrowie Wielkopolskim:

  • za pierwszą godzinę parkowania – 2 zł
  • za drugą godzinę parkowania – 2,40 zł
  • za trzecią godzinę parkowania – 2,80 zł
  • za czwartą i każdą następną godzinę parkowania – 2,00 zł
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto