Ostrovia przegrała z Opolem

Ryszard Binczak
Gdy grą Ostrovii kieruje Łukasz Jaszka (z lewej) akcje drużyny są szybkie i pełne polotu Ryszard Binczak
W meczu z Gwardią kibice oglądali dwa zespoły Ostrovii– w pierwszej połowie bezradny, a w drugiej walczący.

Szczypiorniści Ostrovii przegrali z Gwardią Opole 30:35. To pierwsza porażka podopiecznych Pawła Ruska w tym sezonie we własnej hali.

Gdy po 15 minutach gry piłkarze ręczni Ostrovii przegrywali już dziesięcioma bramkami - 4:14 , wydawało się, że nic nie uratuje ich przed blamażem. Ostrowianie wyszli na parkiet przestraszeni, bez wiary w zwycięstwo. Popełniali całą masę błędów –tak w ataku, jak i obronie. Zupełnie nie radzili sobie z szybkim atakiem gości. Do końca pierwszej połowy piłkarze z Ostrowa już się nie przebudzili. Ale po przerwie pokazali charakter. Widać było, że chcą walczyć i pokazali, że potrafią grać w piłkę. W dziesięć minut zdobyli aż osiem bramek, stracili tylko jedną i przegrywali już tylko 20:23. Ta szaleńcza pogoń musiała się odbić na piłkarzach Ostrovii. Ich chwilową zadyszkę wykorzystali rywale i szybko odskoczyli na 7 bramek. Ale podopieczni Pawła Ruska walczyli ambitnie do ostatniej minuty – i za to należą się wielkie słowa pochwały. Przekonali się na własnej skórze, że nawet z tak silnym rywalem można nawiązać wyrównaną walkę.

Porażka ta na pewno nie jest powodem do rozrywania szat. Gwardia to bardzo mocny zespół, który po siedmiu ligowych kolejkach zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 12 punktów. Natomiast ostrowianie mają 8 punktów i zajmują szóstą lokatę.

W następnej kolejce piłkarze ręczni Ostrovii walczyć będą o punkty ponownie na własnym parkiecie. Tym razem ich przeciwnikiem będzie Olimpia Piekary Śląskie. Zespół ten zajmuje obecnie 5 miejsce i ma 9 punktów. To będzie kolejny trudny rywal. Zawodnicy z Piekar ograli ASPR Zawadzkie 37:27, AZS AWF Białą Podlaską 36:23, ŚKPR Świdnicę 29:25 i MTSChrzanów 32:31. Przegrali natomiast z KSSPR Końskie 25:30 oraz z Gwardią Opole 22:32.

Ostrovia - Gwardia 30:35 (12:22)
Ostrovia: Adamczyk, Bystram - Krzywda 10, Nowakowski 6, Jaszka 4, Jedwabny 3, Matiuk 3, Sobczak 2, Piosik 2, Dutkiewicz 0, J. Tomczak 0.
Gwardia: Donosewicz, Romatowski - Prokop 8, Matyszok 6, Knop 6, Gradowski 4, Baran 3, Zadura 3, Kłoda 2, Swat 2, Serpina 1, Piech.