Ostrowska Liga Darta: Jarocinianie najlepsi w turnieju inauguracyjnym

BIN
Ostrowska Liga Darta: Jarocinianie najlepsi w turnieju inauguracyjnym: W inauguracjnym turnieju Ostrowskiej Ligi Darta w sezonie 2013/2014 znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z Jarocina, którzy zajęli dwa miejsca na podium. Zwyciężył Paweł Osiełkowski.

W zawodach wystartowało 21 zawodników z Ostrowa, Jarocina, Pleszewa, Przygodzic oraz Krotoszyna. Obfitowały one w bardzo interesujące spotkania. Darterzy z regionu grywają ze sobą regularnie i znają swoje możliwości. W pierwszym meczu o finał zmierzył się jarocinianin Paweł Osiełkowski z przedstawicielem gospodarzy Arturem Kołacińskim.

Ostrowianin zwyciężył dość pewnie 2:0 i dostał się do finału. O pozostałe w nim miejsce walczyli: Bartosz Derwich z Jarocina, krotoszynianin Przemysław Pawlicki oraz wspomniany wcześniej Paweł Osiełkowski. Derwich wprawdzie wygrał z Pawlickim, jednak w kolejnym meczu musiał uznać wyższość Osiełkowskiego. W finale mieliśmy zatem powtórkę meczu półfinałowego, który oprócz składu niczym go jednak nie przypominał. Jarocinianin zagrał bardzo dobre spotkanie i po zwycięstwie 3:1 został triumfatorem ostrowskiego turnieju.

Turniej zainaugurował również kolejny sezon Ostrowskiej Ligi Darta. Będą w jego trakcie rozgrywane turnieje otwarte dla wszystkich chętnych oraz rozgrywki Superligi, gdzie należy wykupić odpowiednią licencję. Jej koszt to 30 złotych na cały sezon. Zdobywcy czołowych miejsc będą uprawnieni do wzięcia udziału w finałach krajowych.

Kolejność końcowa: 1. Paweł Osiełkowski (Jarocin), 2. Artur Kołaciński (Ostrów), 3. Bartek Derwich (Jarocin), 4. Przemysław Pawlicki (Krotoszyn), 5/6. Andrzej Szczepaniak (Ostrów) i Tomasz Gawełek (Ostrów), 7/8. Szymon Pecyna (Jarocin) i Marcin Wojtkowiak (Krotoszyn), 9/12. Stanisław Nowak (Pleszew), Paweł Stramski (Ostrów), Krzysztof Skupiński (Ostrów), Magdalena Walczak (Ostrów), 13/16. Tomasz Wawrzyniak (Jarocin), Marta Tysiak (Przygodzice), Kasia Grocholska (Pleszew), Jakub Pacyna (Przygodzice), 17/21. Rita Olszewska (Ostrów), Roman Ryba (Krotoszyn), Zdzisław Wróblewski (Ostrów), Mateusz Szczepaniak (Ostrów), Mateusz Chlebowski (Jarocin), Maciej Nowak (Pleszew).

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Ostrowska Liga Darta: Jarocinianie najlepsi w turnieju inauguracyjnym