18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Open Pleszew przegrał z AZS Poznań i odpadł z walki o I ligę! Stal w sobotę zagra z AZS Katowice

Koszykarze BM Węgiel Stal przegrali w Katowicach z AZS AWF 61:74. Oznacza to, że w najbliższą sobotę, 28 kwietnia, podopieczni Mikołaja Czai rozegrają trzeci pojedynek, decydujący o awansie do finału play off. Natomiast gracze Openu Florentyny Pleszew przegrali w Poznaniu z miejscowym AZS 52:60 i tym samym stracili już szansę na awans do pierwszej ligi. Dla pleszewian tegoroczny sezon już się zakończył

By pokonać akademików zabrakło ostrowianom punktów dwóch doświadczonych koszykarzy - Marcina Kałowskiego i Wojciecha Szawarskiego. Pierwszy oddał sześć rzutów z gry i nie trafił żadnego, a drugi pięć razy rzucał na kosz rywala i także ani razu nie trafił. Cały zespół grał na kiepskiej skuteczności, ledwie 36,4 proc. rzutów z gry. Tymczasem katowiczanie mieli skuteczność aż 52,5 proc. Poza tym, gracze Stali przegrali także walkę na tablicach. Zebrali 28 piłek, a rywale 34.

Nie dość, że ostrowianie przegrali, to jeszcze pod koniec trzeciej kwarty urazu nogi nabawił się Wojciech Szawarski i nie wiadomo, czy zagra w sobotnim meczu z AZS Katowice.

Natomiast mający nóż na gardle gracze z Pleszewa wyszli na parkiet bardzo zdenerwowani. Na dodatek w czwartej minucie bardzo poważnej kontuzji, zerwania wiązadeł, nabawił się Marcin Stokłosa. Bez niego gra się pleszewianom nie układała. Po pierwszej wyrównanej kwarcie w drugiej, to gospodarze dyktowali warunki gry. Po 20 minutach prowadzili już 32:22. Po przerwie podopieczni Andrzeja Kowalczyka starali się jak najszybciej zniwelować straty. Ale jak wiadomo, pośpiech jest złym doradzą. W 37 minucie przegrywali 40:50 i sensacja wisiała powietrzu. Mimo ambitnej walki do końca, Open przegrał i stracił szanse na awans.

W samej końcówce, jakieś 30 sekund przed końcem meczu, tak nieszcześliwie upadł na parkiet Jakub Szymczak, że stracił przytomność. Dość dlugo oczekiwano na przyjazd karetki. W końcu gdy lekarz dojechał na halę podjął decyzję o zabraniu koszykarza Openu do szpitala.

AZS AWF Katowice - BM Węgiel Stal 74:61 (19:11, 9:15, 23:16, 23:19)

AZS: Ecka 15, Marceli Dziemba 13, Milewski 12, Mateusz Dziemba 10, Jurczyński 10, Nowak 9, Tokarski 3, Kurdubski 2.

BM Węgiel: Olejnik 17, Dymała 10, Dryjański 10, Matczak 8, Cielebąk 8, Zębski 5, Sierański 2, Kałowski 1, Szawarski 0.

AZS Politechnika Poznań - Open Florentyna Pleszew 60:52(14:12, 18:10, 10:13, 18:17)

AZS: Hybiak 22, Gerwazik 11, Baszak 9, Stankiewicz 6, Szydłowski 6, Łyżwa 3, Sobkowiak 2, Piazdecki.

Open: Żurawski 16, Dębski 11, Szymczak 7, Niesobski 5, Buczyniak 4, Kaczmarzyk 4, Stokłosa 3, Czech 2, Sulowski 0, Michałek 0.